Airsoft • SVD Dragunov(G&P)

Z Airsoftpedie

Gas Blowback and Semi Auto Gas Blowback

Obsah

ÚVOD

Nemůžu si vzpomenout, kdy jsem se zamiloval do této ruské krásky, která má jméno "Snajperská Vintovka Dragunova" (SVD). Vzpomínám si, že už nějaký čas jsem hrál Airsoft, když jsem pochopil, že ji musím za každou cenu mít. Tekly mi sliny, když jsem na ni koukal na PDI, ale nebyl jsem moc nadšený, že je to plynovka a má vnější zdroj plynu. Hodně jsem přemýšlel o tom, že si pořídím PDI SVD a předělám ji na AEG a nebo ještě lepší, že nějak narvu zdroj plynu dovnitř kulovnice.Jenomže plány zůstávaly pořád jen plány. Vysoká cena na výrobky PDI mi nedovolila tyto plány uskutečnit.

Asi víte, že existují sety na předělání Marui AK-47 v SVD. Ony perfektně vyhoví těm, kteří chtějí předělat svůj AK na zrůdu Frankensteina. Jistě, při větším úsilí se dá tu zrůdu přiblížit k Romak-3 (i já o tom přemýšlel). Ale chtěl jsem jen ji - SVD, nic jiného!

Kontaktoval jsem Trapper Industries z Anglie. Dali nedávno do prodeje pneumatickou verzi SVD (kalibr 4,5 mm). Dozvěděl jsem se, že plánovali výrobu airsoftovou verzi SVD, která by velice přesně kopírovala originál. To by už vypadalo velice zajímavě. Byl jsem s nimi v kontaktu a zaslali mi první obrázky jejich zbraně. SVD mělo mít AK mechbox. Jenže, když byla jejich práce ukončena, zbraň byla podobná na finskou verzi SVD (Valmet). Závěrem je, že jejich výrobek připomínal SVD. Jenže nebýt špatné zkušenosti s jejich RPK, kterým jsem byl velice zklamán, koupil bych ji.Už jsem byl připravený vykašlat se na svůj sen o airsoftové krásce, nečekaně G&P dalo do prodeje vlastní verzi. Okamžitě jsem pochopil. Je to ONA., moje láska, můj sen - Gas Blowback SVD.Vypadala fantasticky na všech obrázkách, které jsem viděl. Ne všichni mají rádi plynové zbraně, jenže já jsem velkým příznivcem Gas Blowback. Málem jsem spadl ze židle, když jsem se dozvěděl, že nádrž pro plyn je uvnitř.

CO ONA?

Jediné nekovové součástky - několik kotvících koleček a trubička pro plyn. Standardně má kov v airsoftě špatnou kvalitu, ale ne v tomto případě. Kulovnice je velice pevná. Myslím si, že by vydržela i pod koly auta. Opracování součástek není moc ideální. Marui AK47 je v tomto případě o něco lepší. Chci říct, že G&P SVD je na stejné úrovni jako Tanaka Kar98. Moje minulá kulovnice Sun Project M40A1, i když byla vyrobená ze dřeva a kovu a každý, kdo ji viděl, jen záviděl, ve srovnání s SVD vypadala jako hračka. Hodně času jsem strávil nad tím, abych prostudoval všechny obrázky, které jsem sehnal o SVD. Pochopil jsem, že jediný rozdíl mezi originálem a airsoft SVD je pneumatický vnitřek.

Nádrž na plyn se nachází v předpažbí. Přístup k ventilku je přes chladící otvor

Po krátké prohlídce vnějšku je třeba naládovat pár kuliček BBs do zásobníku. Ke zbrani se používá originální zásobník SVD, ale vnitřek je od brokády Marui. Tento zásobník pojme 30 BBs. Pro připnutí zásobníku je třeba vynaložit trochu síly, protože pérko je docela tuhé. O tom, že je zásobník správně nasazen Vás upozorní cvaknutí. Zásobník sedí docela pevně bez vůle.

Teď, když jste připevnili zásobník a naplnili zbraň plynem, proto, abyste začali střílet Vám nezbývá nic jiného než přepnout pojistku do polohy "fire". Není třeba napínat závěr jako u většiny blowback kulovnic. Když natlačíte na spoušť, plyn tlačí závěr dozadu. Něco podobného má PSG-1. Rozdíl je v tom, že SVD má těžší závěr, a proto cítíte zpětný ráz. Sice ne až tak jako u pistole WA s Green plynem, ale něco mezi WA SVI 5 a TM UZI.

Protože tato zbraň nemá Hop-Up, kuličky jdou k zemi ještě dřív než stihnete říct "Vodka". Perfektní manuál pistole střílí zhruba stejně. Říct, že zbraň je připravena k použití hned po vytáhnutí z krabice je lež. Vzhledem k tomu, že bylo vyrobeno málo kusů (můj je devatenáctý), asi neseženete moc součástek pro upgrade. Budu si muset asi něco vyrobit sám. Plánuji, že dalším krokem bude úprava kulovnice aspoň na 150 m/s. Proto zkusím vyměnit hlaveň, pérko a používat Green plyn.

Vyvaroval jsem se koupě optiky od G&P a sehnal jsem originál od SVD. Je vybavena podsvícením síťky, snadno ovladatelná a spolehlivá.

TECHNICKÁ DATA

 • Výrobce : G&P
 • Délka zbraně : 1220 mm
 • Kapacita zásobníku : 30 BB
 • Váha zbraně samotné  : 3,4 kg
 • Úsťová rychlost : 430 fps
 • Cena : 41 000 Kč

ZÁVĚR A HODNOCENÍ

Stojí za ty prachy? Nejspíš ne. Když hledáte zbraň pro sniping - určitě seženete levnější a efektivnější. Jestli mám porovnat SVD a trochu upgradovanou PSG-1, tak pro svůj účel vyhrává ta druhá. Lituji toho, že jsem ji koupil? Asi ne. Pro mě osobně tato zbraň za to stojí! Chystám se utratit ještě další prachy, čas a nervy abych si ji upravil. Jestli jste příznivcem Dragunova, máte přemíru trpělivosti a neodoláte výzvám - nebudete zklamáni. Můžu dát jen jednu odpověď - kupte ji!

INFO

Tak konečně !! King Arms po dlouhém, téměř půl ročním odkládání uvolnil do prodejen SVD Dragunov. Je to sice manuál,ale podle pár technických informací to bude asi dělo.Ve zbraní nejdete v základu 450FPS (odpovídá síle M140), precizní hlaveň atd. Z venku to nebude o nic horší. Tělo je celé z kovu a na detaině propracované pažbě najdete lícnici. To vše váží téměř 3kg. Zásobník je na 25BB. Jo a abych nezapomněl King Arms se nechal slyšet, že brzy začne vyrábět SVD Dragunov i jako AEG. Tak se těšme.

Související


Názory uživatelů

směrujte do DISKUSE k tomuto tématu
Co dělat se stránkou
Airsoft akce
<>
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Přidat akci do kalendáře »

Poslední změny
 • Colt
  (Anonymní uživatel(é) Airsoftpedie) - [ 07:00, 26. 11. 2017 ]
 • Hejkal
  (Anonymní uživatel(é) Airsoftpedie) - [ 11:53, 27. 7. 2017 ]
 • Black Barets
  (Anonymní uživatel(é) Airsoftpedie) - [ 14:19, 3. 6. 2016 ]
 • Doomtroopers
  ( Doomtroopers ) - [ 12:16, 10. 5. 2016 ]
 • The Third Empire
  (Anonymní uživatel(é) Airsoftpedie) - [ 13:25, 19. 3. 2016 ]
Osobní nástroje