Airsoft • Auto Mag III (AMT)

Z Airsoftpedie

OwLwfB <a href="http://stqipfeswgol.com/">stqipfeswgol</a>, [url=http://pznmaxpoylev.com/]pznmaxpoylev[/url], [link=http://pfbgxoiufrwb.com/]pfbgxoiufrwb[/link], http://lfwbwhnzedga.com/

Obsah

upozornění

zbraně AutoMag III a Automag .44 nemají nic společného. První je výrobkem firmy AMT a správně se píše Auto Mag, druhá zbraň vyšla rovnou z dílen továrny Automag a model se označuje jako Auto-Mag .44

Začalo to jednoduchým výpočtem o neekonomickém provozu sekundární plynovky. Před akcí naplníte plynem, celý den zbraň nepoužijete a cestou z hospody plyn vypustíte. Proto jsem se rozhodl nahradit svůj Tactical pistol mk.I zbraní manuální, která sice neoplývá rychlostí střelby, ale zato není tak prodělečná a její používaní posiluje svalstvo jedné ruky. Pochopitelně mě vůbec nezajímal výkon zbraně, ale její vzhled. Protože v poslední době se náš trh zahltil desítkami typů, nezbylo než navštívit týmové odborníky na zbraně a požádat je o radu. V hospodě u Ježka se mi podařilo zastihnout známého sběratele zbraní Robina Fuka, který mě za pohár medoviny vzal do jedné z mnoha místností, kde přechovává své sbírky. Sice jsme si moc nerozuměli, ale alespoň mi ukázal celou řadu zajímavých zbraní. Kupříkladu Rumcajsova pistole na střelbu žaludem, první revolver Johna Waynea, dvojici pistolí Beretta Gramathon nebo FiveseveN s podvěsným granátometem. Kousky sice historicky (nebo futuristicky) zajímavé, ale nic z toho se mi příliš nehodilo. Vždy ochotný Robin se chvíli hrabal ve svých věcech a vytáhl originální pistoli Automag .44, kterou získal od Chuje Armstronga. Chuj ji náhodně objevil v podzemních chodbách pod Prahou, kde pátral po druhém kulometu Spandau (více viz životopis ChA.). A bylo jasno. Tu chci. Spěšně jsem Robinovi poděkoval a vyrazil pátrat po internetu. A radostí mi zvlhly nohavice. Pistoli Automag .44 vyrábí má milovaná Tokyo Marui a v katalogu jí má moje ještě milovanější firma BAS.

Nákup

Počasí

Ostrá zbraň

Výrobek představuje americkou (velké mínus) pistoli, určenou pro civilní trh. Zbraň vzešla z dílny firmy AMT v několika verzích, které se lišily délkou hlavně, barvou a ráží. Nejznámější model III je uzpůsoben na střelbu náboji ráže .30 které používala např. karabina M1. Proto má zbraň tak velké výhazové okno a široký zásobník. Což je ovšem nejdůležitější, nebyla zavedená v žádné pravidelné armádě (velké plus).

Airsoftová zbraň

Jak je u firmy Marui zvykem, jako hlavní výrobní materiál posloužil (snad) ABS plast. Provedení stříbrného povrchu je strašné, jen o malý kousek lepší než u zbraní prodávaných na tržnici. Pokud se těšíte na dlouhou hlaveň, tak máte smůlu. Hochům z Japonska se nechtělo zavádět do výroby nový typ hlavně, takže tam hodili standardní. Zásobník klasické konstrukce pojme bez problému šestnáct nábojů, pojistka je netradičně umístěna na spodní části zbraně a můžete ji ovládat ukazováčkem. Pokud máte malou ruku, tak vám chvíli potrvá, než si zvyknete, pokud máte tlapu jako Hagenn, budete si libovat. Hop-up je seřízen na munici 0,25, v chladnějším počasí doporučuji nasadit osvědčené 0,20. Dostřel je srovnatelný s jakoukoliv jinou manuální pistolí této výkonnostní kategorie.

Krabice

Aneb co nám ještě přidali. Obligátní pytlík s dvěma sty kulí 0,25 TM, úžasně dlouhý červený špunt na zacpání hlavně, katalog firmy pro rok 2005 (který obsahuje všeho všudy jednu novou AEG MP5, jednu AEG M4 a upoutávku na chystaný elektrický Glock 18) a nepostradatelný manuál. Marui stále nepochopila, že průměrný Evropan sice snese angličtinu, ale rozsypaný čaj je pro české zápecnictví přece jenom k ničemu. Pokud to někdo přeložíte, napište mi na mail, docela mě to zajímá. Ke zbrani vám pochopitelně přiloží záruční list na kvalitním papíře, který vydrží i polití jedním lahvovým pivem v batohu.

Hodnocení

Zcela výjimečně žádná procenta ani jiná čísla. Zbraň jsem si koupil proto, že nechci úpadek jako Beretta 92F, ale pořádnou pistoli (pouze jedna od TM je delší – Automag .44, což mě dost naštvalo) a tento požadavek AutoMag III zcela splňuje. Když k tomu přidám dostatečný výkon, nemám si na co stěžovat. Nicméně v rámci boje o svou originalitu vám výše popsanou zbraň nedoporučuji.


Názory uživatelů

směrujte do DISKUSE k tomuto tématu
Co dělat se stránkou
Airsoft akce
<>
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Přidat akci do kalendáře »

Poslední změny
Osobní nástroje