Airsoft • AK-47 (TM)

Z Airsoftpedie

Zbraň je dodávána - jako všechny ostatní - v polystyrenové krabici, včetně několika dalších věcí: vytěrák hlavně, klíč na seřizování předního miřidla, ládovadlo, manuál a pár kuliček.

Pokud jde o vnější zpracování zbraně, není nic, co by se dalo vytknout. Tělo je z velmi odolného ABS plastu, který připomíná reálné AKčko. Předpažbí, pažba i pažbička jsou z plastu s imitací dřeva. Ta je podle mě velmi vydařená. Protože já mám ale rád něco extra, předělal jsem si je na černo. Můj návod jak na to: protože by se mohlo stát, že by se vám takto upravené AK nemuselo líbit, doporučuji nejdřív použít černou izolační pásku a teprve potom, až si budete jisti že se vám to takhle líbí, izolačku sundat a nastříkat sprejem. Hlaveň, mířidla, závěr a pouzdro závěru je z kovu.

Pokud jde o pevnost zbraně, tak ta je skoro až neuvěřitelná. Už se mi párkrát stalo, že jsem s ní dost silně klepl při CQB o futra nebo jsem s ní upadl a vždy vydržela. Navíc je to asi jediná zbraň, kde odřeniny nejsou na škodu - dodává jí to víc na reálnosti. Slícování je uplně super - byla se mnou už na několika akcích kdy pršelo a ještě se mi nestalo, že by se dostala voda až dovnitř.

Obsah

Vnitřnosti

Uvnitř těla je motorek EG700, mechabox 3 a hlaveň dlouhá 455 mm. Jelikož má pevnou pažbu, není problém s baterkou - vejde se do ní velká 8,4V/1700 mAh nebo 9,6V/1700 mAh. To vše dělá z AK velmi výkonnou a dobře upgradovatelnou zbraň.


Mířidla

ta jsou podle mě vyřešena nejlépe ze všech airsovtovek. Jsou plně stavitelná - mušku lze díky závitu výškově nastavit a hledí je opatřeno stavítkem, díky kterému si podle vzdálenosti cíle seřídíte nadsazení (u ostré verze nastavitelné od 100 do 800 metrů). Konec vnější hlavně je zakončen závitem krytým objímkou hlavně, na který lze po odšroubování objímky připevnit tlumič s levotočivým závitem průměru 14 mm.


Zásobník

je další super věc. V základu dostanete tlačák na 70 BB, ale není problém si koupit točák na 600 kuliček - s tím nemusíte řešit, jestli vám při hře nedojdou kuličky. Oba jsou ale poměrně dlouhé, takže pokud jste hráčem, který tráví dost času při zemi, doporučuji pořídit si krátký Specnazový zásobník na 250 kuliček.

Režim střelby

Jako skoro každá AEG má 3 polohy přepínače střelby - semi / auto / save. Přepínač je umístěn na levé straně a díky své velikosti není problém ho přepnout ani v rukavicích. Co mně na něm ale vadí (asi jediná věc na celé pušce) je, že při změně módu střelby musíte sundat prst ze spouště.

HOP-UP

ten je umístěn v okénku, odkud u reálného AK vylétají prázdné nábojnice a je krytý závěrem, který po stáhnutí odkryje „seřizovací páčku“, která se posouvá dopředu (povoluje HOP) a dozadu (přitlačuje). Je to opravdu jemné a tak není problém seřídit HOP velmi přesně.

Upgrade

A teď k samotné střelbě. Baterku mám 8,4V/1700 mAh. Standartní pružinu jsem nahradil silnější M100 od Systemy. Aby byla rychlost ještě větší, byla použita podložka. Při měření chronografem pak byla hned po namontování naměřena rychlost 116 m/s a teď po 4 měsících se hodnota ustálila na 106 m/s. Na 30 metrů trefíte v pohodě hlavu. Na 40 metrů není problém zasáhnout člověka. Přes 50 metrů to jde taky, a když by se to nedařilo jednou kuličkou, tak dávka to jistí :)).

HODNOCENÍ ZBRANĚ

 • + zpracování
 • + dobře stavitelný HOP-UP
 • + dost kovových dílů
 • + dlouhá hlaveň
 • + velká baterka
 • + velký zásobník
 • + super mířidla
 • - přepínač střelby

No, jak jsem ale už jednou psal, mám rád neco extra a líbí se mi ověšené zbraně, tak sem se dal do výroby R.I.S. montáže. A moje hodnocení? Dal bych jí 9,5 bodů z deseti. Je to super zbraň na boj venku a při CQB se nemusíte bát, že jí někde zlomíte o futra.

Související


Názory uživatelů

směrujte do DISKUSE k tomuto tématu
Co dělat se stránkou
Airsoft akce
<>
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Přidat akci do kalendáře »

Poslední změny
 • Colt
  (Anonymní uživatel(é) Airsoftpedie) - [ 07:00, 26. 11. 2017 ]
 • Hejkal
  (Anonymní uživatel(é) Airsoftpedie) - [ 11:53, 27. 7. 2017 ]
 • Black Barets
  (Anonymní uživatel(é) Airsoftpedie) - [ 14:19, 3. 6. 2016 ]
 • Doomtroopers
  ( Doomtroopers ) - [ 12:16, 10. 5. 2016 ]
 • The Third Empire
  (Anonymní uživatel(é) Airsoftpedie) - [ 13:25, 19. 3. 2016 ]
Osobní nástroje